euro08game

minden, amit a játékról tudni kell...

Friss topikok

• adam: grat a győztesnek, aki akármilyen rendszerrel számolom nem én lettem:) (2008.06.30. 18:07) Final!!
  • M.Dani: nekem minden jó (2008.06.29. 18:42) záró összejövetel - díjátadó!
  • matze14: Én már az EB eleje óta csak a spanyolokban hiszek,csak tegnap a több pont reményében kénytelen vol... (2008.06.27. 21:56) jöhetnek az elődöntők, még nem dőlt el semmi!!!
  • kacha: Boldog névnapot Laci!!! bocsi de most itt volt a legegyszerűbb elérni, de inni már személyesen fog... (2008.06.27. 14:47) 1. elődöntő után
  • Joci: Állítólag a szovjetek tankokat már ellopták a Kreml-ből és egyenesen Bécs felé tartanak... :-) (2008.06.23. 10:40) 2. negyeddöntő után

Utolsó kommentek

• Krisz#8: Bravo Bravo Selección! :D (2008.06.30. 00:16) Final!!
  • L: ÜBERALLES DEUTSCHLAND!!!! Kösz Kacha!!! (2008.06.29. 20:10) Final!!
  • matze14: Akkor hajrá SPANYOLOK (2008.06.29. 19:51) Final!!

A játék alapszabályai a következők:

Minden játékosnak tippelnie kell mind a 31 EB mérkőzésre. A tippeket a mellékelt word-dokban kell kitölteni, és visszaküldeni az euro08game @gmail.com-ra.  A tippelés több szakaszban zajlik:

o       A csoportmeccsekre június 6-a éjfélig lehet leadni a tippeket.

o       Ezután – már a továbbjutottak párosításának tudatában meg kell tippelni a negyeddöntők végeredményeit. Erre június 18. éjfélig van lehetőség

o       Az elődöntők párosítása is kialakul ezt követően, szóval újabb tipp kör következik, ennek leadási határideje június 24. éjfél

o       Végül a döntőt kell megtippelni június 28-a éjfélig (mint tudjuk, az EB-ken nem játszanak a 3. helyért)

Kérem mindenkit, hogy igyekezzünk betartani a határidőket, mindig lesz a tippelésre több nap, és így tiszta a játék.

A játék menete:

A tét tehát fejenként 1000 Huf, azaz 1 db magyar ezres, vagy értékének megfelelő magyar bankjegy (ld.: http://www.mnb.hu/engine.aspx?page=mnbhu_bankjegyek). (Aki megöli a malacot, és 5-10-20-50-100, ne’adj Isten bezúzásra ítélt 1 illetve 2 ftosokkal próbálkozik, kizárja magát a versenyből, valamint nevét kisbetűkkel kiírjuk erre a blogra). Ez a tét az egész játék folyamán, tehát láthatjuk, itt nem a pénzszerzés az elsődleges szempont, csak a játék (ami tudjuk, a legkomolyabb dolog a világon)! A tétek beszedését személyenként megbeszéljük, a játék úgyis nyilvánosan megy itt, so a lúzerek nem menekülnek J

Tehát, ha valaki jelentkezett, először is megtippeli a csoportkörök alatt játszandó meccsek eredményeit, mégpedig a pontos számszerinti eredményt.

Tehát pl. tippelek a nyitómeccsre: Svájc – Csehország: 1-3

A meccs lefújása után 3 lehetőség van:

1. nem talált a tippelő (pl. döntetlen lett (0-0, 1-1, stb…), vagy Svájc nyert ( 1-0, 2-0, 2-1, stb…) → 0 pontot kap a tippelő
  2. a pontos végeredményt nem találta el a tippelő, de a győztest (pl.: 1-4, 0-2, stb., tehát, h Csehország (jelen esetben Vendég) nyert) igen→ 1 pontot kap a tippelő
  3. Valóban 3-1-re nyernek a csehek (Tehát nem csak azt találta el a játékos, h Vendég nyert, hanem, a pontos eredményt)→ 2 pontot kap a tippelő

Így egy játéknapon a csoportmeccsek során (2 meccs/nap) max. 4 pont gyűjthető.

Az egyenes kieséses szakaszban csak annyit változik a dolog, h hosszabbítás, illetve tizenegyesek következnek, ha döntetlen egy mérkőzés végeredménye.

Nézzünk 1 példát erre: tegyük fel, h Portugália- Németország meccs lesz a 8 között. A csoportmeccsekhez hasonlóan tippelhetek H (Hazai, azaz itt portugál) vagy V (Vendég, azaz német) győzelmet, itt is 2 pont jár a pontos tippért, illetve 1 a győztes kilétének helyes megfejtéséért. Ez tehát nem változik.

Döntetlen esetén is jár a 2 pont a pontos eredmény eltalálásért, illetve 1 azért, ha döntetlen lett, de nem az általam megtippelt arányban (tehát ha 1-1et tippelek, de 0-0 lesz akkor 1 pontot kapok). A negyeddöntő mérkőzéseitől kezdve azonban aha a tippelő valamilyen döntetlen eredményt tippel, akkor 2 módon pluszpontokat szerezhet:

+1 pont jár azért, ha a tippelő megmondja, h melyik csapat fog továbbjutni hosszabbításban, illetve ha a játékos megmondja, h tizenegyesek lesznek (tehát nem születik gól a hosszabbításban)

+ 2 pont pedig azért, ha a játékos megtippeli, h a rendes játékidő után a hosszabbításban sem lesz döntés, és megmondja, h melyik csapat nyeri a tizenegyes párbajt (tehát a hosszabbításban döntetlenre tippelők további 1 ponthoz juthatnak helyes megfejtés esetén).

Látható tehát, h akár 4 pont is szerezhető így 1 meccs alatt, ami jól hangzik, de azért elég nehéz megjósolni, h egy elődöntő pl. 2-2 lesz rendes játékidőben, a hosszabbítás is döntetlen marad, és tizenegyesekkel nyer pl. a Vendég csapat. FONTOS: a rendes játékidő után döntetlent tippelőknek már nem kell megmondaniuk a hosszabbítás gólarányát, csak az eredményt; ugyanígy a tizikre tippelőknek is „csak” a tizenegyesekkel nyerő csapatot kell megmondani, a gólarányt nem.

A lényeg: aki az egész játék végére (tehet az EB 31 meccse után) a legtöbb pontot szerzi, az a játék győztese. A játék állását folyamatosan közöljük a blogon!

Akkor a nyereményekről: nem nagy meglepetés, h a tétekből származó bevétel lesz a díjazás. Tehát mondjuk 10 játékos esetén a győztes visz 7 ezret, a második 2 ezret, a harmadik 1 ezrest. Gondoltam arra is, hogy ha sokan leszünk, és megduzzad a tét, az első helyezettnek csináltatni kéne kupát ( :D mert azé az mégiscsak megmarad)!

A LEGFONTOSABB: MINDEN JAVASLAT, ÉSZREVÉTEL, HOZZÁSZÓLÁS, KOMMENT SZÍVESEN FOGADOTT (ERRE VAN A KOMMENT RÉSZ, VAGY AZ euro08game@gmail.com – ra jöhet a mail) Ha vki szeretne vmit megjelentetni a blogon, főbejegyzésként, a lehetőség adott, küldje mailben, de statisztikák, cikkek, bármi jöhet!